ЛитВек: бестселлеры недели
Бестселлер - Элизабет Гилберт - Есть, молиться, любить - читать в ЛитвекБестселлер - Андрей Валентинович Жвалевский - Время всегда хорошее - читать в ЛитвекБестселлер - Макс Фрай - Лабиринт Мёнина - читать в Литвек
Литвек - электронная библиотека >> Діана Вінн Джонс >> Детская фантастика >> Повітряний замок >> страница 63
нагода, ніж зараз. Врешті-решт, перед самим прибуттям у далекий Цапфан, він раптом зрозумів, що більше відкладати не можна. 

Він набрав повні груди повітря. І відчув, що страшенно зблід. 

— Насправді я ніякий не принц, — насилу витиснув він. 

Ось. Усе сказано. 

Квітка-в-Ночі підняла очі з-над карти, яку вона малювала. У тьмяному світлі лампи її лице здавалося навіть гарнішим, ніж звичайно. 

— Е, та це я знаю, — відповіла вона. 

— Що? — прошептав Абдулла. 

— Розумієш, у повітряному замку в мене, звичайно, було досить багато часу, щоби подумати про тебе, — сказала вона. — Дуже скоро я зрозуміла, що всі твої розповіді — чиста вигадка, бо вони були надто вже схожі на мої мрії, тільки навпаки. Я ж бо завжди уявляла собі, начебто я — звичайна дівчина, а мій батько торгує килимами на Базарі. Я весь час уявляла, як би я вела його справи… 

— Ти чудо! — вигукнув Абдулла. 

— І ти також, — відповіла Квітка-в-Ночі, знову схиляючись над картою. 

Вони повернулися в Інгарію належного дня, з додатковим в’ючним конем, навантаженим коробками ласощів, що їх принцеси обіцяли Валерії. Там були шоколадки, зацукровані апельсини, кокосове морозиво, горішки в меду, але найдивовижнішими виявилися цукерки — гостинець від крихітної принцеси: тонесенькі шари карамелі, завтовшки як папір, що їх крихітна принцеса називала «Літніми листочками». Вони були складені в таку гарну коробку, що коли Валерія підросла, то стала зберігати там свої коштовності. Як не дивно, але відтепер Валерія майже зовсім не плакала. Король не розумів, чому це сталося, але Валерія пояснила Софі, що коли тридцятеро принцес водночас наказують тобі плакати, то це начисто позбавляє таке заняття будь-якого сенсу. 

Софі й Хаул далі жили в Мандрівному Замку, і хоча треба визнати, що не без сварок і суперечок, усе ж, як вони стверджували, це відповідало їхнім уявленням про щастя. Одним із фасадів Мандрівного Замку був розкішний особняк у долині Чіппінг. Коли Абдулла й Квітка-в-Ночі повернулися зі своєї подорожі, король і їм подарував землю у долині Чіппінг, разом із дозволом побудувати там палац. Однак будиночок Абдулла і Квітка-в-Ночі вибудували зовсім скромний: там навіть дах був солом’яний! Але сад навколо будиночка незабаром перетворився на одне з найгарніших в Інгарії місць. Кажуть, що садити його Абдуллі допомагав щонайменше один із придворних магів, бо звідки ж іще — навіть у посла — міг узятися гай дзвіночкових дерев, які цвітуть цілий рік?